پیکر شهیده حجاب در مصر تشییع شد


 مردم اسکندریه مصر روز گذشته 16 تیرماه پیکر «مروه الشربینی» شهیده حجاب را که هفته گذشته به خاطر حجابش در آلمان با 18 ضربه چاقو به شهادت رسیده بود تشییع کردند.
 
 به نقل از پایگاه خبری اسلام آنلاین، مردم اسکندریه مصر روز گذشته در فضایی مملو از حزن و اندوه پیکر شهید حجاب «مروه الشربینی» را تشییع کردند.
 
 این در حالی بود که مسجد «قائد ابراهیم» در منطقه الرمل اسکندریه که محل اقامه نماز میت بر این شهیده بود، گنجایش جمعیت بیش از سه هزار نفر از تشییع‌کنندگان پیکر وی را نداشت.
 
 مردم اسکندریه با شعارهای «الله اکبر» و «حسبنا الله و نعم الوکیل» پیکر این زن مصری را تشییع کرده و خواستار قصاص قاتل آلمانی وی شدند.
 
 «مروه الشربینی» چهارشنبه گذشته در دادگاه لوندس کریچ در شهر دریسدن شرق آلمان به‌دست یک آلمانی روس‌تبار به نام «آلیکس دبلیو» 28 ساله قرار گرفت و کشته شد. روزنامه الاهرام مصر در این باره نوشت: این حادثه با درگیری لفظی بین این زن و مرد در پارکی در شهر دریسدن شروع شد که در ادامه فرد آلمانی این زن مصری را به خاطر حجاب تروریست خطاب کرد و با حمله به او حجاب را از سر وی برداشت.
 
 در ادامه با شکایت زن به دادگاه آلمان، این فرد آلمانی محکوم به پرداخت 750 یورو می‌شود، اما در دادگاه استیناف مرد آلمانی 18 ضربه چاقو وی را به شهادت رسانید و «علوی علی‌عکاز» همسر این زن و مرد دیگری را زخمی کرد.
 
 پزشکان حال همسر مروه را نیز که در بیمارستان بستری است وخیم گزارش کرده‌اند. علوی که با استفاده از بورس تحصیلی در دانشگاه ماکس بپلانک آلمان در رشته مهندسی ژنتیک مشغول تحصیل است و قرار بود تا چند روز آینده از رساله دکتری خود دفاع کند، به همراه همسرش و مصطفی، فرزند سه ساله‌شان از سال 2003 در درسدن آلمان زندگی می‌کنند.

/ 0 نظر / 6 بازدید