همایش بین المللی طلایه داران عفاف و حجاب آغاز شد

 همایش بین المللی تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب دقایقی پیش با حضور رئیس مجلس خبرگان رهبری‌، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمع کثیری از‌ مهمانان داخلی و خارجی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، همایش بین المللی تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب دقایقی پیش با حضور رئیس مجلس خبرگان رهبری‌، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمع کثیری از‌ مهمانان داخلی و خارجی و قرائت پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی آغاز شد.

مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان در ابتدای این همایش با اشاره به روند برگزاری سلسه جلسات برگزاری همایش اظهار کرد: ستاد همایش از ابتدای سال طبق تحقیقات صورت گرفته مراکزی که در کشور مسلمان و غیر مسلمان و حتی قلب اروپا، برای اشاعه مقوله حجاب و عفاف راه اندازی و در حال فعالیت هستند را شناسایی کرد.

وی ادامه داد: در این برنامه از حضور مهمانانی از کشورهای عراق، سوریه، لبنان، آمریکا، نروژ، انگلیس و نیز فعالان داخل کشور که آثار و تحقیقاتی را در این زمینه انجام داده‌اند دعوت کرده‌ایم تا ضمن تبادل نظر شبکه‌ جهانی عفاف و حجاب را راه اندازی کنیم.

اصلانی در پایان سخنان خود از تمامی سازمان ها، نهادها، و افرادی که در برگزاری این همایش گام های اساسی برداشته‌اند تقدیر و تشکر کرد.

براساس گزارش ایکنا سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، و آیت الله مهدوی کنی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. همچنین دیدار با آیت الله تسخیری، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بازدید از جامعة الزهرا(س) قم، زیارت مزار شهدای گمنام دفاع مقدس و نیز رونمایی از تندیس مروه شروینی از عناوین پایان بخش این برنامه خواهد بود.

/ 0 نظر / 44 بازدید