نظارت بر مقوله حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها نیازمند بازنگری است

 مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری کاشمر وی وضعیت حجاب را در دانشگاه‌ها کمی نگران‌کننده دانست و از مسئولان خواست نظارت بیشتری بر وضعیت حجاب دانشجویان در این محیط فرهنگی داشته باشند.

مهری پالای، مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری کاشمر در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه خراسان رضوی، در این خصوص گفت: بهتر است، مسئولانی که مجری اجرای طرح عفاف و حجاب هستند بدانند طرح عفاف و حجاب با برخورد تند و یا برخوردهای نظامی عملی نمی‌شود بلکه نیازمند برنامه فرهنگی دقیق است.

وی هم‌چنین وضعیت حجاب را در دانشگاه‌ها کمی نگران‌کننده دانست و از مسئولان خواست نظارت بیشتری بر وضعیت حجاب دانشجویان در این محیط فرهنگی داشته و به موقع تذکرات لازم را بدهند.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری کاشمر با اظهار تأسف از این‌که در زمینه گسترش عفاف و حجاب در جامعه دچار کم‌تحرکی‌هایی شده‌ایم، تصریح کرد: مسئله حجاب یک مسئله فرهنگی ـ مذهبی است که فشار دشمنان از این ناحیه در حال زیاد شدن است به همین جهت همه مسئولان باید جهت کمتر شدن آسیب‌های اجتماعی حواس‌شان را جمع کنند.

وی اظهار کرد: موضوع حجاب و عفاف از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در این زمنیه کار فرهنگی قوی و با برنامه صورت گیرد تا دلزدگی و دلسردی نسبت به مسئله حجاب ایجاد نشود.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری کاشمر با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در امر عفاف و حجاب باید از مهدکودک‌ها شروع شود، تصریح کرد: هر دستگاهی در امر گسترش فرهنگ حجاب و عفاف وظیفه‌ای دارد.

وی هم‌چنین نقش خانواده‌ را در گسترش عفاف و حجاب و سایر مسائل فرهنگی بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: اگر بتوانیم نگاه درست حجاب را به پسران و دخترانمان آموزش دهیم هیچ‌گاه نگران ورود فرهنگ‌های مختلف در جامعه نخواهیم بود.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری کاشمر ادامه داد: چادر یک حجاب کاملی است که غیر از جنبه مذهبی بودن بُعد ملی هم برای ما دارد.

وی با بیان این‌که یکسری از افراد به دنبال تخریب فرهنگ مردم هستند و نسبت به این قانون الهی بی‌تفاوتند، یادآور شد: افراد بسیاری از جمله دشمنان با تهیه، ارسال، پخش لوح‌های مبتذل و تبلیغ بی‌حجابی و تعرض فکری به زنان باحجاب قصد دارند این فرهنگ الهی را از جوانان ما بگیرند.

پالای در پایان افزود: دشمنان اسلام رواج بی‌حجابی در جامعه را به عنوان یک مقدمه نگاه می‌کنند به این جهت که به اندیشه‌های سیاسی و استعماری خودشان دست پیدا کنند اگرچه به عنوان مقدمه تا حدودی کارشان پیش رفته و توانسته‌اند جامعه را تحت تأثیر افکار خودشان قرار دهند اما از این کار نتوانستند نتیجه سیاسی بگیرند.

/ 0 نظر / 18 بازدید