راه اندازی شبکه ای برای زنان محجبه

بزودی یک کانال تلویزیونی مصری روی آنتن می رود که تمام مجریان و حتی کارکنان آن، زنان محجبه دارای پوشیه هستند.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، به نقل از سایت العربیه فارسی، بزودی یک کانال تلویزیونی مصری روی آنتن می رود که تمام مجریان و حتی کارکنان آن، زنان محجبه دارای پوشیه هستند.
این شبکه تلویزیونی که "ماریا " نام داشته و مرکز آن در خارج از مصر قرار دارد، پخش آزمایشی خود را از اواخر ماه جاری میلادی آغاز خواهد کرد.
در این شبکه تلویزیونی به هیچ وجه مردان یا زنانی که روبنده پوش نیستند، کار نمی کنند. "شیخه صفاء" از مدیران این شبکه تلویزیونی اظهار داشت: «هدف از راه اندازی این شبکه این است که زنان روبنده پوش روبروی دوربین ظاهر شوند تا این قشر از زنان که در جامعه منزوی هستند، بتوانند نقش خود را باز ستانند.» او با اشاره به این که این شبکه تلویزیونی صد در صد زنانه است، تاکید کرد که مالک شبکه به دلیل تجربه رسانه ای خود، تنها نقش مشاور را دارد و در امور داخلی و نحوه اداره شبکه دخالت نمی کند. او خاطرنشان کرد که زنان، خود بهتر از هر کس دیگری می توانند درباره نیازهای خود سخن بگویند.
"شیخ ابو اسلام احمد محمد عبدالله" مالک شبکه نیز گفته است: «دختران مسلمانی که از دانشکده های رسانه فارغ التحصل شده اند، در این شبکه مشغول کار خواهند شد تا از فتنه ها محفوظ بمانند و فرصت اشتغال برایشان فراهم شود.»

/ 0 نظر / 14 بازدید