اعلام فراخوان همایش «حجاب؛ چالش و فرصت‌ها، عوامل و موانع»

 همایش منطقه‌ای «حجاب؛ چالش و فرصت‌ها، عوامل و موانع» شهریورماه سال جاری در مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) بناب برگزار می‌شود.

فراخوان مقاله همایش منطقه‌ای «حجاب؛ چالش و فرصت‌ها، عوامل و موانع» که با همکاری معاونت پژوهش مدارس علمیه برادران و خواهران شهرستان بناب برگزار می‌شود، در 17 موضوع اعلام شده است.

بنابر این گزارش، مفهوم حجاب و عفاف، رابطه حجاب و عفاف، تاریخچه دین داری و حجاب، حجاب در دوران پهلوی در بناب و مناطق آذربایجان شرقی، عوامل و موانع گسترش و ثبات حجاب و عفاف، وظایف و نقش ارگانها و نهادها و سازمان‌های مختلف در ثبات و گسترش حجاب، نقش و وظیفه مبلغین و علما در رابطه با حجاب و عفاف، نقش مراکز علمی در گسترش حجاب و عفاف، تبیین مراتب حجاب از جمله محورهای این فراخوان است.

نقش معماری اسلامی در گسترش حجاب و عفاف، نقش مراسم‌های مذهبی در گسترش و ثبات عفاف و حجاب، جوان و حجاب و عفاف، بررسی حجاب و عفاف در فرهنگ‌ها و ملل و ادیان مختلف در طول تاریخ، نقش رسانه در گسترش حجاب، نقش گسترش رسانه‌های منطقه‌ای در حجاب و عفاف، نقش یاد شهداء در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و نیز نقش تربیت والدین در حجاب و عفاف، از جمله دیگر محورهای این فراخوان است.

بنا بر این گزارش، مهلت ارسال آثار پایان مردادماه سال جاری عنوان شده است و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پست الکترونیکی به آدرس bonabhamayesh@Yahoo.com و یا از طریق تلفن‌های 04127458068 و 04127221274 با دبیرخانه همایش واقع در مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) بناب تماس بگیرند.

/ 0 نظر / 28 بازدید