حجاب، زمینه‌ساز اصلی رشد فضایل اخلاقی در جامعه است

 معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گیلان حجاب را زمینه‌ساز اصلی رشد فضایل اخلاقی در جامعه دانست و گفت: ما باید با فرهنگ‌سازی دقیق و برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه، فرهنگ عفاف و حجاب را نهادینه‌ کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین گلمیرزاده، معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گیلان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه گیلان، با اشاره به اهمیت رعایت حجاب و عفاف گفت: حجاب و عفاف به‌عنوان ارزش‌های مهم در جامعه بشری بویژه در جوامع اسلامی بشمار می‌آیند.

وی حجاب را زمینه‌ساز اصلی رشد فضائل اخلاقی در جامعه دانست و عنوان کرد: ما باید با فرهنگ‌سازی دقیق و برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه، فرهنگ عفاف و حجاب را نهادینه کنیم.

حجت‌الاسلام گلمیرزاده با اشاره به اینکه عفاف و حجاب مکمل یکدیگر هستند، افزود: حفظ چشم، گوش، قلب و تمامی اعضا و جوارح از هرگونه خطا و گناهی، عفاف است که حاصل این عفت و حجاب درونی، پوشش ظاهری است.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گیلان به آثار اجتماعی حجاب اشاره و خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که در آن بانوان با حفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می‌شوند و محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم سازند، به‌سوی سعادت و سلامت روانی پیش می‌روند.

وی با بیان اینکه 12 وظیفه طبق اصل 428 شورای انقلاب فرهنگی به اداره‌کل تبلیغات اسلامی اختصاص دارد، افزود: تشکیل کمیته عفاف و حجاب و برپایی کارگاه‌های آموزشی مختلف از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره است.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: تفسیر آیات قرآن در حوزه عفاف و حجاب در ماه مبارک رمضان، تهیه 150 جلد کتاب، برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب و کارگاه‌های آموزشی ویژه مبلغان و فعالان فرهنگی از دیگر برنامه‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

حجت‌الاسلام گلمیرزاده با بیان اینکه رعایت شئونات اسلامی در ادارات به‌عنوان نهاد حاکمیت و اثرگذار از اولویت بیشتری برخوردار است، تأکید کرد: در سال جاری نیز درخصوص اجرای برنامه فرهنگی، وضعیت پوشش کارکنان در محیط کاری و کاهش نارسایی‌ها اقدامات مناسبی انجام می‌شود.

/ 0 نظر / 28 بازدید