همایش «تجلیل از فعالان عفاف و حجاب آموزش و پرورش قم» برگزار شد

 همایش تجلیل از فعالان عفاف و حجاب آموزش و پرورش استان قم صبح امروز، 17 بهمن‌ماه در سینما تربیت قم و با حضور آیت‌الله حایری شیرازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‌حیدر حیدری، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت اخلاقی استان قم در سخنانی در این همایش تصریح کرد: ما امروز در اوج جنگ نرم هستیم که با جنگ سخت بسیار متفاوت است زیرا مجروح و کشته این نوع جنگ مشخص نیست؛ رهبری فرمودند باید دشمن را شناخت و اوضاع صحنه را بدانیم تا منجر به شکست نشود.

وی ادامه داد: امروز پنج ابزار هجوم دیده می‌شود که هر کدام دنیایی از هجوم است؛ اولین و بدترین این هجمه‌ها اینترنت است و بعد، ماهواره، موبایل، بازی‌های رایانه‌ای و کتب الکترونیکی که هر کدام آسیب‌های خاص خود را دارد.

وی افزود: در کل جهان 159 مدار تلویزیونی وجود دارد که 203 ماهواره تلویزیونی فعال است و در ایران 80 مدار و 100 ماهواره قابل مشاهده است.

حیدری تصریح کرد: 18 هزار شبکه تلویزیونی در کشور قابل مشاهده و دو هزار کانال است که از مجموعه اینها بیش از 380 کانال خاص موسیقی وجود دارد که شبانه روز در حال پخش رقص و کنسرت هستند و همه این برنامه‌ها بحث برهنگی را ترویج می‌کنند.

وی افزود: 1200 شبکه فقط آهنگ و شو موزیکال پخش می‌کند و در حوزه کودک و نوجوان 250 کانال ماهواره‌ای قابل دریافت است.

حیدری بیان کرد: تمام این شبکه‌ها بدون استثنا به صورت کارتون حمله به مبانی اخلاقی دارد و غرایز جنسی را رسما تحریک می‌کند و سن بلوغ را پائین می‌آورند که جلوگیری از چنین فرزندانی بسیار دشوار است.

وی افزود: اگر امروز هر روز مانتوها تنگتر و کوتاهتر می‌شود و ما هر روز با این گروه‌ها برخورد داریم برای این است که 80 شبکه مد لباس آموزش می‌دهد و فرهنگ برهنگی را ترویج می‌کند.

حیدری عنوان کرد: این شبکه‌ها دنبال هویت‌زدایی هستند که برای این کار اول لباس و بعد زبان و لهجه او را می‌گیرند؛ وقتی عفت و حجاب زن را بگیرند دیگر چیزی از او نمی‌ماند.

وی افزود: برهنگی دال بر پیشرفت نیست اگر برهنگی تمدن است حیوانات متمدن‌تر از انسان‌ها هستند.

حیدری شناخت درست از دین و اعتقادات را لازمه برخورد با تهاجمات دانست و عنوان کرد: باید مطالب به صورت آسان به مشتری و مخاطب ارایه شود؛ همچنین حلقه‌های علمی تشکیل شود و از در دوستی با خوشرویی وارد شویم.

وی با بیان اینکه ما در محتوای دینی غنی هستیم و هیچ کمبودی نداریم ادامه داد: حضرت رسول(ص) به مردان فرموده است که روزی سه بار به همسران بگویید دوستت دارم.

حیدری بیان کرد: زمینه‌های تبلیغی مسجد و خانه و ... زیاد داریم اما در ارایه تبلیغ دین ضعیف هستیم؛ ارایه درست به دو معنای گزینش درست محتوا و شیوه ارایه درست آن است.

/ 0 نظر / 7 بازدید