کتاب سیمای زن در اسلام منتشر شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید، مجموعه چند جلدی «اندیشه‌های ناب» کوششی است در راستای تبیین مسائل و معارف دینی که در قالب پرسش و پاسخ تنظیم شده و در هر دفتر از آن، به یکی از موضوعات معارف اسلامی پرداخته خواهد شد.

دفتر دوم این مجموعه، به تبیین برخی از جنبه‌های شخصیّت زنان، از منظر دین مبین اسلام اختصاص دارد و در آن به پرسش‌های مختلفی در این زمینه پاسخ داده شده است.

این کتاب از هشت فصل اصلی تشکیل یافته که در آن، به بیش از یکصد و پنجاه پرسش‌ پیرامون مباحث مختلف مربوط به زنان از سوی حضرت آیت‌ الله مظاهری پاسخ داده شده و دارای موضوعات متنوعی از جمله «خانه و خانواده»، «پوشش و حجاب»، «عفاف، روابط دختر و پسر»، «ازدواج»، «زن و اجتماع»، «زن و شبهات»، «سؤالات فقهی» و «پاسخ به برخی سؤالات پیرامون کنوانسیون محو کلّیه أشکال تبعیض علیه زنان» است.

برخورداری از بیانی روان و نیز رعایت اختصار در پاسخ‌ها و همچنین ارائه مستندات پاسخ‌ها در پاورقی‌، از ویژگی‌های اثر حاضر است.

این اثر ارزشمند، به همت مؤسسه فرهنگی مطالعاتی الزّهرا «سلام‌الله‌علیها» در 128 صفحه و در قطع رقعی تنظیم شده و به همراه سایر آثار و تألیفات حضرت آیت الله مظاهری، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ارائه می‌گردد.

گفتنی است، دفتر اوّل از مجموعه اندیشه‌های ناب که در سال 1390، تحت عنوان «سیره و فضائل حضرت زهرا(س)»، منتشر شد در ابتدای سال 1391 به چاپ چهارم رسید و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

علاقه ‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر یا تهیه این دو کتاب و سایر آثار این مرجع تقلید به سایت www.almazaheri.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 4463671 -0311 تماس بگیرند.

/ 0 نظر / 10 بازدید