رونمایی از کتاب حجاب و عفاف در مشهد

رونمایی از کتاب حجاب و عفاف به دستخط حضرت آیت ا.. علم الهدی در مشهد انجام پذیرفت.

در این مراسم جمعی از مسئولین حضور داشتند، حجت الاسلام مرویان گفت: حجاب برای صیانت از جایگاه زن است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه فرهنگ عفاف و حجاب از ضرورت های اسلام است، گفت: عفاف و حجاب برای صیانت از جایگاه زن و نقش آفرینی سالم در جایگاه های اجتماعی است.

حجت الاسلام محمود مرویان حسینی، ظهر پنج شنبه در مراسم رونمایی از کتاب" عفاف و حجاب"  در جمع مسئولین استانی و جمعی از بانوان مکتب حضرت زینب(س) اظهار کرد: از ابتدا پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون فعالیت های گوناگونی در رابطه با عفاف و حجاب صورت گرفته است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه فاصله داریم.

وی با اشاره به این مطلب که برای رسیدن به فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند راهبردهای فرهنگی و امربه معرف و نهی از منکر هستیم، بیان داشت: برای دست یابی به فرهنگ و عفاف و حجاب باید همه آحاد جامعه و ارگان های فرهنگی همیاری داشته باشند.

مرویان به اقدامات صورت گرفته در حوزه عفاف و حجاب درسازمان تبلیغات خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: نشر کتاب " عفاف و حجاب" برگرفته از بیانات آیت الله علم الهدی و ایجاد کارگروه "عفاف گرایی" از جمله اقدامات سازمان تبلیغات خراسان رضوی در حوزه عفاف و حجاب است.

وی به ویژگی های کتاب "عفاف و حجاب" اشاره کرد و گفت: مطالب و محتوای این کتاب توسط جمعی از خواهران مکتب حضرت زینب(س)جمع آوری، دسته بندی شده است که می توان از این کتاب به عنوان یک منبع کاربردی و بنیادی از حیث آموزه های اسلامی و آموزشی برای دختران و بانوان استفاده کرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید