ترویج سبک زندگی دینی رویکرد جشنواره «خانواده و ازدواج» است

 جشنواره خانواده و ازدواج فرهنگسرای خانواده مشهد میزبان فعالان عرصه خانواده در تمامی ابعاد آن است که با رویکرد ترویج سبک زندگی دینی سعی در استفاده از ظرفیت‌های اساتید و مبلغان برجسته حوزه خانواده دارد.

مقدم‌زاده، مدیر فرهنگسرای خانواده مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه خراسان رضوی با اشاره به برگزاری جشنواره خانواده و ازدواج فرهنگسرای خانواده مشهد، گفت: این جشنواره برای اولین بار به‌منظور ارتقای سطح مشارکت مردم در امور جامعه، شناخت مشکلات و چالش‌ها، ارائه راهکارهای مناسب دینی برای حل مشکلات خانوادگی و تعامل با صاحب‌نظران حوزه خانواده به‌صورت کاربردی و عملی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه باید با ایجاد یک هم‌افزایی میان فعالان حوزه خانواده مسیر جامعه را به سمت ترویج سبک زندگی دینی ببریم، تصریح کرد: مسائل و مشکلات حال حاضر در خانواده‌ها نشان‌دهنده این است که خانواده در معرض آسیب‌ها و تهدیدهای بسیاری است به همین منظور جشنواره خانواده و ازدواج سعی دارد تا با رویکرد جدیدی دستاوردهای هنری، ادبی، فرهنگی، دینی، اجتماعی، علمی و پژوهشی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و از آثار برگزیده تقدیر کند.

مدیر فرهنگسرای خانواده افزود: این جشنواره در 3 زمینه هنری ـ ادبی، علمی ـ پژوهشی و فرهنگی ـ اجتماعی ویژه اساتید، پژوهشگران، مشاوران، هنرمندان، مبلغان و سخنرانان و فعالان حوزه خانواده از 20 فروردین‌ماه تا پایان اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای خانواده مشهد برگزار می‌شود.

مقدم‌زاده با بیان اینکه مخاطبان باید آثار خود را در قالب‌های ایده، طرح و آثار و دستاورد به دبیرخانه این جشنواره واقع در فرهنگسرای خانواده ارسال کنند، تصریح کرد: مخاطبان می‌توانند تا 10 اردیبهشت‌ماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی مشهد، قاسم‌آباد، بلوار ادیب، نبش استاد یوسفی 13، فرهنگسرای خانواده ارسال کنند تا داوران از 10 تا 31 اردیبهشت‌ماه نظرات خود را نسبت به آثار اعلام کنند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را افزایش دانش و آگاهی مخاطبان و شهروندان و آشنایی آنان با سبک زندگی دینی دانست و گفت: تشویق فعالان حوزه خانواده به شرکت در برنامه‌های عام‌المنفعه، راه‌اندازی و تأسیس گروه‌های همیاران خانواده، تشکیل هسته‌های محتوایی و اجرایی، استفاده از ظرفیت‌های موجود به‌منظور طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های گوناگون از دیگر اهداف این جشنواره بود.

مدیر فرهنگسرای خانواده با بیان اینکه هر ایده، طرح و اثر باید مرتبط با عرصه کارکردی و موضوعی باشد، عنوان کرد: خانواده و ازدواج، فرهنگ ازدواج، حقوق خانواده، تحکیم خانواده، مهارت‌های زندگی، تهدیدها و آسیب‌های خانواده، مرحله قبل از ازدواج، خواستگاری و دوران عقد از جمله عرصه‌های موضوعی است و مدیریت و برنامه‌ریزی و تولید محصول، پژوهشی و مطالعاتی، تالیف و ترجمه، آموزشی و ترویجی از جمله عرصه‌های کارکردی جشنواره به‌شمار می‌رود.

وی ادامه داد: به 3 نفر اول در هر یک از زمینه‌ها جوایزی اهدا شده و از طرح‌های آنان حمایت مالی می‌شود.

مقدم‌زاده با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی مخاطبان در سطح شهر از طریق بنر و پوستر بوده است، ابراز کرد: علاوه بر این از اساتید برجسته حوزه خانواده نیز به‌صورت رسمی جهت شرکت در این جشنواره دعوت به‌عمل آمده است.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر قالب‌های ذکر شده، در بخش آزاد نیز آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند، خاطرنشان کرد: اختتامیه این جشنواره 31 اردیبهشت‌ماه در سالن فرهنگسرای غدیر مشهد برگزار می‌شود.

/ 1 نظر / 18 بازدید
عاشق بی عشق

تو رو خدا شعار ندین من بخاطر حجابم اینطوری تنها موندم خواهشا الکی بالا منبر نرید