فرهنگ عفاف با شیوه‌های نوین در جامعه نهادینه شود

مبلغ دینی اداره تبلیغات اسلامی زابل بر نها‌دینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف با شیوه‌های متنوع و نوین در جامعه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان؛حجت‌الاسلام جامی،با بیان این مطلب گفت: بدحجابی یکی از معضلاتی است که گسترش آن پیامدهای ناگواری برای افراد و جوامع دارد و علاوه بر آنکه موجبات انواع بیماری‌های روحی و روانی را فراهم می‌کند، سطح تقوای جامعه را کاهش داده و باعث گسترش فساد و ناامنی در جامعه می‌شود.

این مبلغ دینی در ضمن تأکید بر امر فراگیری معارف دین و پوشاندن جامه عمل بدان‌ها به عنوان یک وظیفه برای تمامی مسلمانان اعم از آقایان و بانوان یادآور شد: اگر فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی با شیوه‌های متنوع و گوناگون در جامعه نهادینه شود و به گونه‌ای که شایسته است پیاده شود قطعاً درهای رحمت الهی بر روی مسلمانان باز می‌شود.

وی اظهار کرد: نکته‌ای که جای دقت و تأمل دارد آن است که ما امروزه پیروی رهبران بسیاری هستیم که از جمله آن‌ها، مدهای متغیر و بدون حد و مرز، ماهواره‌ها و چشم و هم چشمی‌های است که متأسفانه پیروان بسیاری هم دارند.

این مبلغ دینی تصریح کرد: حضرت امیرالمومنین(ع) زمانی که شنیدند که زنان مسلمان در عراق با پوشش نامناسب تردد می‌کنند فرمودند عفت زنان از بین رفته و ضمن آنکه بر آنان لعنت فرستادند هشدار دادند که از بدحجابی زنان بترسید.

جامی در پایان افزود: تمام فرامین الهی براساس مصالح و منافع اسلام و مسلمانان است و بحث حجاب و عفاف نیز از این قاعده مستثنی نیست چرا که حجاب و عفاف زمانی که اسلام مطرح می‌کند مانند در و دیوار خانه است که امنیت را برای خانواده و جامعه فراهم می‌کند.

/ 0 نظر / 9 بازدید